Точне землеробство для лідерів
аграрного ринку

(Українська) Тест на готовність до впровадження точного землеробства

24.02.2020
image

Дуже часто нам задають типові питання про точне землеробство: «Що мені це дасть? Або ж «Як і з чого мені почати впроваджувати цю технологію?»
Пропонуємо для початку задати собі декілька питань і оцінити свою придатність до точного землеробства. І якщо ви зможете дати відповідь на декілька наступних питань, то зможете зрозуміти яку структуру має «ноу-хау», яке ми Вам пропонуємо:
1. Ви маєте результати аналізу грунту? Який розмір сітки?
2. Ви впроваджуєте технологію диференційованого внесення добрив, спираючись на дані агрохіманалізу?
3. Ваші комбайни мають GPS та монітор, який здатний картографувати врожайність?
4. Ваші сівалки придатні для впровадження технології диференційованого висіву?
5. Як ви оцінюєте свою економічну ефективність – в межах кожного поля, в межах господарства в цілому чи, можливо, в межах окремих частин поля?
6. Як ви оцінюєте технології точного землеробства, якими вже користуєтесь?
7. Чи знаєте, які поля дають вам найбільший прибуток, а які найменший?
І знайте – в будь-якому випадку – геопозиціонований аналіз грунту – це перший крок для впровадження точного землеробства. Точне землеробство – це особливий вид менеджменту у вашому господарстві, який допомагає вимірювати, аналізувати та керувати строкатістю полів. Або ж іншими словами – це факт точності у прийнятті рішень, наскільки це можливо.
Щодо розміру сітки відбору, то ми рекомендуємо 1 зразок на 3 гектари. Також потрібно брати до уваги зону вирощування та строкатість поля. Головне завдання – зрозуміти, наскільки змінюється забезпеченість поживними елементами в межах поля і зафіксувати їх в координатній сітці. Адже поле може бути гомогенним за типом грунту, рельєфом, та його родючість завжди строката. Кожен з Вас за довгі роки практики напевно помічав те, що врожайність завжди коливається в межах поля. Але після моніторингу та аналізу різних норм висіву/добрив ви почнете розуміти, наскільки технологія диференційованого їх застосування враховує ці відмінності і збільшує ефективність виробництва.
Можливо, аналіз грунту та точне землеробство і не заощадить ваші кошти, але вони точно підвищать Вашу агрономічну і економічну ефективність. Точне землеробство – це «гра в довгу», поділянкова поступова оптимізація норм живлення, висіву насіння та інших параметрів, які технічно є змога коригувати. В більшості випадків суцільне розкидання добрив та посів – це надмірне підживлення непродуктивних зон та недостатнє – продуктивних. Це призводить до марних витрат на бідних ділянках та до недобору врожаю на багатих. Шляхом впровадження технології диференціації, накопичення якісних польових даних та роботою з надійною компанією ви зможете оптимізувати ваші витрати та збирати високі врожаї.
В наступних статтях ми будемо детально розповідати про диференційований посів, визначення правильної норми висіву, карти врожайності, менеджмент зони, економічний аналіз і так далі!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *