Точне землеробство для лідерів
аграрного ринку

Як правильний аналіз сільскогосподарських даних дає змогу отримати додатковий прибуток

03.02.2020
image

Програмне забезпечення від Premier Crop Systems відзначається великою кількістю сервісів, які приносять користь фермерам. Один з них надає можливість проводити аналітику врожайності в порівнянні з іншими виробниками в однаковій кліматичній зоні. Таким чином ви маєте змогу анонімно та конфеденціально ділитися (за власним бажанням) даними із власних полів та порівнювати свою ефективність з Вашими колегами через підписання угоди «data sharing». Звіт що надається включає в себе всю інформацію про технологію, сорт/гібрид, врожайність, норма висіву та багато іншої корисної інформації. Використовуючи ці дані, ви маєте можливість змінювати та покращувати власну технологію вирощування сільськогосподарських культур.

В сервісі Premier Crop ми постійно даємо змогу власникам господарств, агрономам заглянути глибше в їхні агро-дані. Наприклад, декілька років тому один з наших клієнтів, назвемо його Іван, захотів посіяти ранньостиглий гібрид кукурудзи та заробити на цьому додаткових $160/га завдяки ранньому збиранню та продажу по ціні старого врожаю. Але після аналізу даних стало зрозуміло що посів ранньостиглих гібридів призвів до зменшення прибутковості фермера. Аналіз історичних даних Івана та інших виробників (близько 50 000 га) за допомогою сервісу Premier Crop дав змогу побачити стійку тенденцію до зниження врожайності на 940 кг/га ранньостиглих гібридів за останні 5 років.

Друге запитання Івана було про залежність врожайності від типу грунту. Після аналізу запиту ми виявили зниження врожайності близько 627 кг/га на легких ґрунтах, які складають близько 25% від всього земельного банку Івана, в порівнянні з важкими суглинками. Але як виявляється, посів ранньостиглих гібридів на легких ґрунтах дозволяє отримати додатковий прибуток близько $74/га. Працівник компанії Premier Crop Systems зробив ще глибший аналіз даних та дослідив врожайність кукурудзи відносно дати посіву. Виявилось, що при більш ранній сівбі на легких ґрунтах фермер отримує додаткових 1,12 т/га в порівнянні 0,6т/га на важких при посіві в той же самий час.

На перший погляд це дослідження не мало ніякого сенсу. Як і всі фермери, Іван спочатку засівав хороші поля (важкі ґрунти), тому що вони мають більший потенціал врожайності в порівнянні з легкими  ґрунтами, які він засівав в останню чергу. Але після аналізу даних  він побачив, що пізніші дати посіву ранньостиглих гібридів на легких ґрунтах знижували схожість рослин та якість посіву в жаркий період літа. Легші ґрунти не мають такої вологозатримуючої здатності як важкі суглинки, які краще переносять засуху влітку. Як ви думаєте на яких ґрунтах Іван посіяв кукурудзу в першу чергу щоб встигнути «спіймати» вологу? порахувавши додаткові втрати від пізнього посіву на поганих ґрунтах він вирішив не вибирати, а купити ще одну сівалку. Аналіз дати посіву має величезне значення для розуміння чи потрібно вам додаткове обладнання та як багато ви втрачаєте не маючи його. Наш фермер не був готовий втрачати 0,6 т/га що до дорівнює 1800 т кукурудзи на 3000 га або ж 234 тис $.

Який висновок можна зробити?

Постійно аналізуйте дані, які ви отримуєте. Зазвичай це займає багато часу, але як правило варте ваших зусиль.

 

Артур Приходько

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *