Точне землеробство для лідерів
аграрного ринку

Як обрати сівалку для точного землеробства

10.04.2019
image

 

 

Якою б сучасною не була техніка вашого господарства, які б найновіші ЗЗР та насіння ви б не купували, якими б перевіреними не були ваші агрономічні технології, рано чи пізно ви досягенете «стелі» прибутків вашого бізнесу. Це значить, що саме настав час оптимізувати свої витрати за рахунок переходу до точного землеробства.

 

Точне землеробство — складна система високотехнологічних рішень для ефективного та більш вигідного ведення агробізнесу і максимізації прибутку. Однією з найважливіших складових впровадження точного землеробства є правильний підбір техніки і, зокрема, сівалок.

 

Саме про вибір просапної сівалки для точного землеробство ми і поговоримо в цій статті.

 

Купувати нову чи переобладнати стару сівалку?

 

Перше, що треба вирішити — придбати нову сівалку (чи навіть декілька), яка має обладнання для точного землеробства ще з заводу, чи переобладнати стару, яка слугувала вам не один сезон. Останній варіант є дешевшим, тож зупинимося на ньому детальніше.

 

Для переобладнання підходять як механічні, так і пневматичні сівалки. Досить часто від старої сівалки лишаються тільки шасі та рама, тому стан бувших у вжитку робочих органів особливого значення не має.

 

Дуже часто устаткування для переобладнання сівалок під точне землеробство є універсальним і підходить відразу на кілька моделей сівалок, тому з пошуком необхідного устаткування проблем виникнути не повинно.

 

Варто не спішити з переоснащенням всього парку старих сівалок, а оснастити необхідним обладнанням одну-дві машини. Так ви можете порівняти роботу старої та оновленої сівалок, та розрахувати вигоду від впровадження систем точного землеробства. Для цього потрібно всього лише встановити на обидві сівалки системи моніторингу висіву, та порівняти кількість витраченого матеріалу, пропуски, роботу кожного сошника. Також ефективність роботи обох агрегатів допоможе порівняти замір кількості сходів за допомогою дрона.

 

Яке обладнання для точного землеробства потрібно встановлювати на сівалку?

 

Є багато варіантів різноманітного устаткування для переобладнання сівалок під точне землеробство. Присутність деяких з них є майже обов’язковою, інші ж встановлюються виходячи з агротехнологій, які використовуються у господарстві.

 

Якщо ж говорити про виробників, то найпопулярнішими компаніями, що пропонують обладнання для точного землеробства є Precision Planting, John Deere, Trimble, AgLeader, Hexagon, Topcon, Raven та інші.

 

Починати потрібно все ж таки не з самої сівалки, а з трактора, який має бути обладнаний системою паралельного водіння. Таке обладнання навіть зі старими сівалками якщо не усуне зовсім, то сильно мінімізує можливість перекриття рядків. Також система паралельного водіння допоможе зробити якісні міжряддя при посіві просапних культур.

 

Не менш важливими кроками на шляху до переходу на точне землеробство є створення карт врожайності та проведення аналізу ґрунту. Ці послуги ви зможете замовити у Precision Agritech.

 

Мабуть найпопулярнішою опцією, яку встановлюють на сівалки — відключення секцій. Не існує господарств з ідеальними рівними полями правильної форми. Здебільшого земельні масиви мають багато перешкод для проведення рівного висіву без перекриттів. Система відключення секцій допоможе зекономити значну кількість посівного матеріалу на таких полях.

 

Встановлення індивідуальних еклектроприводів для кожного ряду сівалки також дозволить ефективніше працювати на земельних масивах неправильної форми, адже дає змогу контролювати норму висіву на кожному сошнику окремо. Завдяки цьому посіви стануть рівномірними у всіх рядках. Такий привід, у поєднанні з дисплеєм, дозволить оператору сівалки працювати з картами завдань та диференційним внесенням насіння, забезпечує посів зі змінною нормою висіву (Variable rate).

 

Створення карт завдання з диференційованою нормою насіння для кожного поля ви можете замовити у компанії Precision Agritech.

 

Ще однією must have опцією є вакуумний висіваючий апарат. Таке обладнання допомагає отримати якомога менше двійників та пропусків насіння. Вакуумний висіваючий апарат також допоможе підвищити швидкість посіву, не втративши в якості.

 

Також важливою опцією є система контролю глибини висіву. Таке обладнання, у поєднанні з сенсорами вологості ґрунту, дозволяє контролювати притиск кожної секції та глибину розкладання насінин.

 

Скільки я на цьому зароблю?

 

Назвати якусь середню суму, потрібну для переобладнання сівалок під точне землеробство, доволі важко, адже існує багато як виробників обладнання, так і моделей сівалок, які можна ним оснастити. Зазвичай сума переобладнання в розрахунку на один ряд складає $2-$4 тис. Але варто враховувати, що деякі елементи обладнання для точного землеробства (наприклад, дисплей) встановлюються в одному екземплярі на всю сівалку, тому чим більшою є кількість рядків у сівалки, тим меншою є собівартість переобладнання кожного з них.

 

Якщо ж говорити про окупність, то експерти говорять, що переобладнання сівалки можливо окупити навіть за один сезон, якщо сіяти нею, наприклад, не менше 1000 га кукурудзи.

 

Варто відзначити, що тільки після вставновленеобладнання для посекційного відключення рядків економить 2-5% посівного матеріалу. І це при тому, що трактор без функції паралельного водіння спокійно може «витоптати» вам 3-5% посівів. Вигоду кожен для себе може порахувати досить легко.

 

А якщо все ж таки купити нову?

 

Якщо більші витрати вас не лякають і ви хочете отримати нову сівалку з встановленим з заводу обладнанням для точного землеробства, вам варто звернутися до дилерів найпопулярніших виробників таких машин.

 

Elvorti. Підприємство з Кропивницького зовсім нещодавно представило сівалки сімейства Vega з елементами точного землеробства — електроприводом секцій та сучасними висівними апаратами Profi. Цей агрегат підходить як для традиційної, так і для мінімальної технології обробітку ґрунта.

 

Monosem. Французька компанія давно зарекомендувала як виробник високотехнологічних сівалок. Наприклад, остання модель висівної секції MonoShox NG Plus M має одразу кілька важливих елементів для точного землеробства: копіює рельєф ґрунта, регулюючи силу притиску насіння, та селектор спеціальної конструкції для боротьби з двійниками.

 

John Deere.  Американський гігант пропонує низку сівалок, обладнаних багатьма функціями для точного посіву. Наприклад, системою роздільного внесення добрив, гідравлічна система активного заглиблення сошника, регулювання глибини в одній точці. Все це можна доповнити фірмовими дисплеями, приймачами та системами навігації.

 

Massey Ferguson. Цей бренд, як і виробник обладнання для точного землеробства Precision Planting, входять до корпорації AGCO. Тому сівалки Massey Ferguson можна ще з заводу замовити з устаткуванням для точного землеробства, яке ідеально для них підходить. Але й вживані сівалки цього бренду дуже популярні на українському ринку і часто доукомплектовуються продукцією Precision Planting.

 

Vaderstad. Шведські сівалки сімейства Tempo обладнані функцією посекційного відключення сошників, а також системою дозованого внесення мінеральних добрив одночасно з висівом. Окрім цього сівалки Vaderstad обладнані системою бездротової передачі інформації на iPad оператора.

 

Звичайно, це далеко не всі виробники сівалок, що добре підходять для точного землеробства.

 

На завершення

 

Часто аграріям важко налаштуватися на перехід до точного землеробства, але завжди варто пам’ятати, що кожна вкладена копійка інвестицій в високотехнологічне обладнання окупиться досить швидко і значно збільшить прибуток підприємства.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *