Точне землеробство для лідерів
аграрного ринку

NDVI та NDRE – МЕТА ВИЗНАЧАЄ ПРІОРИТЕТ

09.07.2019
image

NDVI і NDRE являють собою індексні продукти і в цілому описують стан розвитку рослинного покриву. Їх почали застосовувати після запуску супутників для вивчення земної поверхні LANDSAT в 1972 року. Фундаментальної різниці між ними немає і вона полягає в зміщенні спектрів відображення в межах червоного діапазону.

На простому, практичному рівні відмінність використання істотна –  NDVI є сенс застосовувати для оцінки відносної зміни біомаси культури і, як похідне, її урожайного потенціалу, оскільки він корелює з вмістом хлорофілу; NDRE більше корелює з фотосинтетичною активністю рослин і відповідає на запитання: чи в достатній мірі рослини забезпечені азотом, оскільки фотосинтетична активність і забезпеченість азотом тісно пов’язані.

Таким чином, конкретне завдання визначає тип індексу, який ми отримуємо в процесі обльоту поля дроном, хоча сенсор Double 4K  дозволяє одночасно отримати обидва індекси за один виліт. Це дає беззаперечну перевагу при плануванні і контролюванні заходів по азотному підживленню культур під час вегетації. Маючи карту NDRE і дані аналізу  декількох листкових зразків в лабораторних умовах  просте калібрування дає змогу складати точні і оперативні карти завдань з підживлення для  аплікаторів. Цінності методу додає те, що дрони з жорстким крилом Phoenix (PHX Sentera) закривають за один виліт 400-500 гектарів, дозволяючи виконувати повний цикл підживлення в стислі терміни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *