Точне землеробство для лідерів
аграрного ринку

Мистецтво технології Variable Rate Seeding (Диференційована норма висіву)

15.11.2019
image

Диференційована норма висіву (ДНВ) – це прекрасна можливість зменшити затрати на насіння та підвищити врожайність одночасно. Ця технологія застосовується за допомогою карти-завдання, яка завантажується в монітор сівалки. «Як це впровадити?» – запитаєте Ви. В даній статті ми хочемо поділитись власним досвідом впровадження цього «ноу-хау» як одного з елементів точного землеробства.

Кожне поле індивідуальне та має абсолютно різний рівень забезпечення мікро- та макроелементами, вміст гумусу, тип ґрунт і рельєфу. В епоху діджиталізації  та точного землеробства економічно невигідно мати один усереднений підхід управління.  Першим кроком для успішного створення карти-завдання по посіву є визначення строкатості поля, на якому буде впроваджуватися змінна норма висіву. Після того як варіабельність визначена, ми розбиваємо поле на зони (А-продуктивна, В-середня, С-низькопродуктивна), на яких визначаємо найбільш раціональну густоту. Зони продуктивності можуть будуватися на основі багатьох шарів інформації, але найбільш точний  – картографування врожайності. Використовуючи даний метод, дуже важливо мати дані за декілька років, так як від цього залежить якість майбутніх результатів, а саме – підвищення врожайності та зменшення затрат. Наш досвід –  для кукурудзи норма висіву підвищується на високопродуктивних ділянках та знижується на низькопродуктивних; для сої – навпаки, норму висіву доцільно зменшувати на більш продуктивних частинах поля, сприяючи її гілкуванню і більшій кількості зерен у бобах. Опираючись на досвід аграріїв і на наш досвід, можна стверджувати, що на кожному полі існує не менше 3-х зон за продуктивністю, а головним технічним завданням є не тільки правильно створити карту-завдання, а й досягнути якісного її виконання.

В Україні variable rate технологія тільки набуває популярності, але вже сьогодні є багато її прихильників. Про позитивні результати можемо сказати і ми – компанія ПРЕСІЖН АГРІТЕК. Якщо коротко, то диференційований посів дав  50000$ додаткового прибутку в порівнянні з класичною технологією в Сумській області, окупивши після першого року всі витрати. Після аналізу ґрунту та картографування врожайності наші спеціалісти працюють з Вашим господарством протягом року, використовуючи програмне забезпечення від Premier Crop Systems. В ньому вони не тільки розробляють карти-рекомендації по дифпосіву та добривам, а й проводять якісну аналітику врожайності та прибутковості, знаходять фактори, що лімітують врожай. Ми впевнені в майбутньому точного землеробства в Україні і знаємо на сто відсотків  – це не просто аналіз ґрунту і красиві карти, а важка і висококваліфікована праця протягом  декількох років. Тож якщо хочете зменшити свої витрати завтра – думайте сьогодні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *