Точне землеробство для лідерів
аграрного ринку

ФЕРМЕР ХХІ СТОЛІТТЯ, ХТО ВІН?

12.02.2019
image

Ні для кого не секрет, що Україна славиться своїми родючими чорноземами. Вони становлять 9 % світових запасів, та 30 % європейських, що прирівнюється близько 24 млн. га. Дивлячись на ці дані, вже можна зробити висновок: Україна має необмежені можливості для розвитку сільського господарства. Вже сьогодні можна спостерігати, як швидко розвиваються фермерські господарства, впроваджуються нові технології вирощування, купується імпортна техніка, застосовуються нові сорти та гібриди.

Але чому ж з такими природними багатствами Україна не може досягнути такого рівня врожайності як в ЄС або США? Чому одні вмирають, а інші розвиваються і приумножують свій капітал? Відповідь одна – не кожен використовує свій потенціал на повну. В українських реаліях ефективний виробник – це прибутковий виробник, хто продовжує розвиток навіть в умовах жорсткого шторму, врахувавши несприятливі погодні умови, постійні посухи, різке підвищення цін на добрива, ЗЗР, насіння та високу орендну плату. Виникає запитання: як заробляти і розвиватись в умовах підвищеного ризику та в нестабільній економічній ситуації  нашої держави?  Потрібно щось нове, що виведе нас на новий рівень, оптимізує витрати, зменшить собівартість та водночас  збільшить врожайність сільськогосподарських культур. Якщо виразити це математичною моделлю, то високі прибутки дорівнюють ефективному менеджменту помноженому на новітні технології, а сьогоднішнє ноу-хау, безсумнівно, і є точне землеробство.  

На сьогодні деякі з вітчизняних аграріїв переймають досвід у своїх зарубіжних колег, впроваджуючи технології точного землеробства в Україні. Але, все ж таки, для звичайного землевласника це щось за межами реального, чого не скажеш, наприклад, про середньостатистичного виробника з США, де вже не перший рік багато фермерів впроваджують новітні технології: картографування врожайності, аналіз ґрунту, диференційоване внесення добрив та інше. Якщо коротко – поєднали ІТ із вічними законами фермерства. Основне завдання  – максимізувати чистий прибуток, оптимізуючи витрати на добрива та насіння, при цьому підвищуючи врожайність культур.

Постає цікаве питання чи зможе український аграрій слідувати новинкам? Здається, іншого виходу немає, або ми йдемо в ногу з часом, або забуваємо про великий прибуток, отримання якого є природною метою фермерського господарства. Насправді, впровадження точного землеробства не є вже таким складним завданням, як здається на перший погляд. Один із перших кроків – картографування врожайності. Елемент, який допоможе вам глибше зрозуміти недоліки та переваги ділянок вашого поля. Процедура проста: датчики зчитують врожайність під час роботи комбайна. Більшість українських фермерів, які більш-менш оновлюють свій арсенал техніки вже мають таку функцію в своїх с/г машинах, але чомусь не користуються цим. Що краще: знати врожайність кожного клаптика чи постійно задовольняти себе середнім показником по полю? Очевидно, що чим більше інформації ви маєте, тим краще для вас.

Ще одна з вимог точного землеробства – аналіз ґрунту. Якщо ви не знаєте свого поля і не розумієте, який хімічний елемент є в надлишку, а якого критично не  вистачає, ви викидаєте кошти «на вітер», вносячи надлишок добрив. Після аналізу ви отримуєте карту завдання, яка  збереже до 30 % ваших витрат та підвищить врожайність в цілому. Якщо ж ще враховувати змінні норми висіву, то це ще до 10 % економії  на посівному матеріалі. Це досягається завдяки підвищенню норми висіву на більш продуктивних і зниженню її на менш продуктивних ділянках поля. Інакше кажучи, знаючи потенціал земельної ділянки та потреби певної культури рослин у поживних речовинах, не важко розрахувати скільки та яких добрив потрібно внести для запланованого рівня урожайності.    

До цього часу карти завдання розроблялись «вручну» і дуже часто були неточними або ж зовсім неправильними. Але з розвитком людства розвиваються і технології, які полегшують нам життя та економлять наш час. Сьогодні карта завдання готується за допомогою високотехнологічного програмного забезпечення, яке враховує велику кількість факторів, починаючи від картографування врожайності та закінчуючи типом сорту або гібриду. Вам вже не потрібно сумніватися в людській похибці, витрачати години на аналіз та розробку рекомендацій – все це вже зроблено за вас, врахувавши кожен елемент, який впливає на врожай. Все що вам потрібно – це завантажити карту завдання в техніку.

Вже сьогодні деякі українські аграрії повністю розуміють переваги точного землеробства перед однаковим проведенням агротехнічних операцій на окремому полі. Перед багатьма з них постає питання: яку компанію вибрати, щоб отримати найкращий інформаційний та технологічний супровід? На вітчизняному ринку пропозицій багато та хочеться бачити їхні результати та історію.

Якщо ми будемо говорити про досвід та професіоналізм, то це про  «Precision Agritech», яка має ексклюзивні права на використання технологій  компанії «Premier Crop Systems» – лідера з впровадження систем точного землеробства на ринку США. Вони мають двадцятирічну історію та обслуговують майже всю територію Кукурудзяного поясу та деяких регіонів в Канаді, що дорівнює більше ніж 2 млн гектарів, або 5000 тис клієнтів. Їхнє програмне забезпечення дозволяє виробникам збирати, аналізувати та вимірювати сотні атрибутів рослинництва, які допоможуть Вам керувати врожайністю наступного року. Основна ціль – довести українським аграріям, що без досліджень та реальної інформації про його поле він не може повністю контролювати свій бізнес. Після старанної роботи майже рік над аналізом українського ринку та оцінки реальних можливостей в диджиталізації українського фермерства «Precision AgriTech» відразу зарекомендував себе, як надійний партнер роботи з агрохолдингами та вже обслуговує десятки тисяч гектарів.

І хоч сьогодні Україна не перша в новаціях, вони впевнені – що ми маємо необмежений потенціал для розвитку точного землеробства. Це лише справа часу. А ви готові бути виробником 21 століття?

Коментарі

  1. Максим

    Thursday February 14th, 2019 at 16:02

    Цікава новина, дякую

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *