Точне землеробство для лідерів
аграрного ринку

Аналітика. Врожайність полетіла вгору?

21.07.2020
image

З стрімким розвитком сільського господарства в Україні на ринку з’являється безліч нових продуктів, які заявляють що значно допоможуть підвищити врожайність у вас на господарстві. А чи справді це так? Кожен фермер задається питанням на скільки ефективно той чи інший товар працює в нього на господарстві. Немає різниці якого виду продукт: мікродобрива, протруйник, фунгіцид, чи щось інше – фермер хоче знати як саме це працює на його полях. Більшість з них випробовують щось нове спочатку на 1-2 гектарах перед тим як використати на всіх площах. Але давайте розбиратися які дані ви аналізуєте щоб справді побачити чітку картину про успішність використаного препарату. Виробнки продуктів заявляють: «0.3 т додаткового врожаю», «0,8 т додаткового врожаю» , але як ви вимірюєте ці цифри?

Хочемо показати вам наглядний приклад, який справив на нас велике враження. 2 роки тому ми проводили листкове підживлення сої мікродобривами. Чесно кажучи, результати були приголомшуючі, врожайність полетіла вгору! Пролетіла думка, можливо це саме та «чарівна пилюля», яка потрібна всьому аграрному ринку?

Precision Agritech

Але пізніше ми почали  аналізувати картину глибше:

Чи справді цей продукт підвищив врожайність чи щось інше? Чи можливо родючість грунту була причиною тому? Якщо б ми не мали більше шарів інформації на площі досліду  і також навпроти нього, то я б порекомендував використовувати цей продукт на всьому господарстві. Проаналізувавши картину в цілому не виклакало ніяких сумнівів – врожайність змінилася завдяки більш родючому грунту, а не від впливу даного препарату! Досліди на вашому господарстві є надзвичайно важливі для вас як для фермера щоб розібратися, де продукти працють найкраще. Якиби той чи інший препарат не працював – він б не був присутній на ринку, але знаючи, де він працює найкраще, підвищує вашу рентабельність в рази. Просто дивлячись на карту врожайності та порівнюючи 2 частини поля, як показано на малюнку нижче, не скажить вам нічого що потрібно знати. Але якщо ви аналізуєте всі інші шари інформації: показники агрохіманалізу, тип грунту, аналітика карти врожайності, внесені добрива, гібрид, то починаєте розуміти що саме впливає на врожайність: продукт чи інші фактори? Агрономія – річ не проста, немає однієї «чарівної пилюлі», яка працює всюди. Але якщо ви дивитеся глибше на ваші шари інформації, то будете знати «весь сюжет фільму»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *